380LX560M500H032
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 56uF ±20% - 500V - 85°C - Through Hole Snap-In - 35mm x 22mm Dia.
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +