380LQ152M160K452
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1500uF ±20% - 160V - 85°C - Through Hole Snap-In - 45mm x 30mm Dia.
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +