- 32FD3706
32FD3706
Cornell Dubilier
AC Motor Run Capacitor - Oil Filled -6uF (+/-) 10% - 370VDC - 1-1/4 in FlatOval - 70°C - 50 to 60 Hz - Metal Housing
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: 32FD3706
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:32FD3706
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Dimension:54.77 x 33.34 x 60.45 mm
Lead Pitch For Radial:N/R
Capacitance Value:6 uF