225P47391WD3
Cornell Dubilier
Orange Drop® Polyester Film/Foil Capacitor - 0.047uF (+/-) 10% - 100VDC - 1.25 inch Hockey Stick Crimp Lead
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 225P47391WD3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    225P47391WD3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    100,70 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.8 x 7.6 x 10.7 mm