225P15394XD3
Cornell Dubilier
Orange Drop® Polyester Film/Foil Capacitor - 0.015uF (+/-) 10% - 400VDC - 1.25 inch Hockey Stick Crimp Lead
Description +
Search Keywords: 225P15394XD3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    225P15394XD3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    400,200 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.015 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.3 x 7.1 x 14.7 mm