225P10491WF1
Cornell Dubilier
Orange Drop® Polyester Film/Foil Capacitor - 0.1uF (+/-) 10% - 100VDC - 1.25 inch Hairpin Crimp Lead
Description +
Search Keywords: 225P10491WF1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    225P10491WF1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    100,70 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.8 x 10.2 x 14 mm