- 150472K630AA
150472K630AA
Cornell Dubilier
Metalized Polyester Capacitor - Axial - Non Inductive - 0.0047uF (+/-) 10%630VDC - 0.197 in Dia x 0.433 in
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: 150472K630AA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:150472K630AA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250060
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Voltage:630,220 VDC|VAC
Capacitance Value:0.0047 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Lead Pitch For Radial:N/R
Product Guides
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
29
Can Ship immediately
Buy all 29 in-stock or the regular minimum order quantity of 100