- VPR601U050L1L
VPR601U050L1L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 600uF ±20% - 50VDC - Radial Through Hole - 41.3x22.2mm Dia - 7.6mm Lead Spacing - -55°C to 1 ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Aluminum Electrolytic Capacitor - 600uF ±20% - 50VDC - Radial Through Hole - 41.3x22.2mm Dia - 7.6mm Lead Spacing - -55°C to 105°C