Search Keywords: VPR332U040N3L
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier/Mallory
  • Part No:
    VPR332U040N3L
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    192
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    -10 to 75 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    40 VDC