- VPR162U040N2C
VPR162U040N2C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1600uF ±20% - 40VDC - Radial Through Hole - 54x25.4mm Dia - 10.2mm Lead Spacing - -55°C to 1 ...
Description
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1600uF ±20% - 40VDC - Radial Through Hole - 54x25.4mm Dia - 10.2mm Lead Spacing - -55°C to 105°C