- VPR112U075N3C
VPR112U075N3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1100uF ±20% - 75VDC - Radial Through Hole - 79.4x25.4mm Dia - 10.2mm Lead Spacing - -55°C to ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1100uF ±20% - 75VDC - Radial Through Hole - 79.4x25.4mm Dia - 10.2mm Lead Spacing - -55°C to 105°C