- SK471M016ST
SK471M016ST
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 470uF ±20% - 16VDC - Radial Through Hole - 13x10mm Dia - 5mm Lead Spacing - 85°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description