- SK470M016ST
SK470M016ST
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 47uF ±20% - 16VDC - Radial Through Hole - 11x5mm Dia - 2mm Lead Spacing - 85°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description