Search Keywords: SK101M035ST
  • Part No:
    SK101M035ST
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    35 VDC