- SEK471M010ST
SEK471M010ST
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 470uF ±20% - 10VDC - Radial Through Hole - 11.5x8mm Dia - 3.5mm Lead Spacing - 105°C - Bulk
Description
Search Keywords: SEK471M010ST
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:SEK471M010ST
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Capacitance Value:4702179uF
Tolerance:202203%
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole2190
Size:8 x 11.5 mm
Termination Style:Radial2202
Voltage:102205VDC