- LPX561M160C3P3
LPX561M160C3P3
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Snap-In - 560uF ±20% - 160VDC - 10mm Pin Spacing - 30x25mm Dia - 85°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description