- LP333M016H5P3
LP333M016H5P3
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - RaDia - 105°Cl - Snap-In - 33000uF ±20% - 16VDC - 10mm Pin Spacing - 35x35mm Dia - 105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description