- HES352G400X4L
HES352G400X4L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 3500uF (–10 +50%) - 400VDC - 3in Dia x 4.625in
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description