- CGS592U100R3C
CGS592U100R3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 5900uF (–10 +75%) - 100VDC - 1.375in dia x 3.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description