- CGS553U040W5L
CGS553U040W5L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 55000uF (–10 +75%) - 40VDC - 2.5in dia x 5.625in high
Description