- CGS403U025R3C
CGS403U025R3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 40000uF (–10 +75%) - 25VDC - 1.375in dia x 3.125in high
Description