- CGS292T250W4L
CGS292T250W4L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2900uF (–10 +50%) - 250VDC - 2.5in dia x 4.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Description