- CGS282T250V4C
CGS282T250V4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2800uF (–10 +50%) - 250VDC - 2in dia x 4.125in high
Description