- CGS264U040X5L
CGS264U040X5L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 260000uF (–10 +75%) - 40VDC - 3in dia x 5.625in high
Description