- CGS202T200V4C
CGS202T200V4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2000uF (–10 +50%) - 200VDC - 2in dia x 4.125in high
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CGS202T200V4C
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:CGS202T200V4C
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220055
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
42 -
Capacitance Value:2000 uF
Tolerance:-10 to 50 %
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Mounting:Clamp Mount
Voltage:200 VDC