- CGS192T250W4C
CGS192T250W4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1900uF (–10 +50%) - 250VDC - 2.5in dia x 4.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description