- CGS173U040R3C
CGS173U040R3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 17000uF (–10 +75%) - 40VDC - 1.375in dia x 3.125in high
Description