- CGS172T250V2L
CGS172T250V2L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1700uF (–10 +50%) - 250VDC - 2in dia x 2.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description