- CGS163T200X5C
CGS163T200X5C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 16000uF (–10 +50%) - 200VDC - 3in dia x 5.125in high
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description