- CGS162T300V3C
CGS162T300V3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1600uF (–10 +50%) - 300VDC - 2in dia x 3.125in high
Description