- CGS152T500V5L
CGS152T500V5L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1500uF (–10 +50%) - 500VDC - 2in dia x 5.625in high
Description