- CGS112T500U5L
CGS112T500U5L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1100uF (–10 +50%) - 500VDC - 1.75in dia x 5.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description