- CGS104U016X5C
CGS104U016X5C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 100000uF (–10 +75%) - 16VDC - 3in dia x 5.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description