- CGS102T500U5C
CGS102T500U5C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1000uF (–10 +50%) - 500VDC - 1.75in dia x 5.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description