- CGS102T350R4C
CGS102T350R4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1000uF (–10 +50%) - 350VDC - 1.375in dia x 4.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description