- CGR292U050R3C
CGR292U050R3C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2900uF (–10 +75%) - 50VDC - 1.375in dia x 3.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Description