- CGR113U016R2L
CGR113U016R2L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 11000uF (–10 +75%) - 16VDC - 1.375in dia x 2.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description