- CGH292T350W3L
CGH292T350W3L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2900uF (–10 +50%) - 350VDC - 2.5in dia x 3.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description