- CGH292T250V3L
CGH292T250V3L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2900uF (–10 +50%) - 250VDC - 2in dia x 3.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description