- CGH242T500W5C
CGH242T500W5C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 2400uF (–10 +50%) - 500VDC - 2.5in dia x 5.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description