- CGH132T500V4L
CGH132T500V4L
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 1300uF (–10 +50%) - 500VDC - 2in dia x 4.625in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description