- CG852U025V4C
CG852U025V4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 8500uF (–10 +75%) - 25VDC - 2in dia x 4.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description