- CG652U016R2C
CG652U016R2C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 6500uF (–10 +75%) - 16VDC - 1.375in dia x 2.125in high
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description