Search Keywords: CG362U150X4C
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier/Mallory
  • Part No:
    CG362U150X4C
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Capacitance Value:
    3600 uF
  • Tolerance:
    -10 to 75 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Clamp Mount
  • Voltage:
    150 VDC