Search Keywords: CG152U050R3C
  • Part No:
    CG152U050R3C
    EAR99
    80
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    -10 to 75 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    50 VDC