- 500C223T040BB2B
500C223T040BB2B
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 22,000uF (-10% / +50%) - 40V - 79.38 x 50.8mm Dia. - 5000h - 95°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description