- 171224J160F-F
171224J160F-F
Cornell Dubilier/Mallory
Metalized Polypropylene Capacitor - 0.22uF ±5% - 160VDC - Radial - -55°C to 105°C - RoHS - Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Description
Search Keywords: 171224J160FF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:171224J160F-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PP
Voltage:160,90 VDC|VAC
Capacitance Value:0.22 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:18 x 5 x 11 mm