- 167473J250B-F
167473J250B-F
Cornell Dubilier/Mallory
Metalized Polyester Capacitor - 0.047uF ±5% - 250VDC - Radial - -55°C to 125°C - RoHS - Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 167473J250BF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:167473J250B-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:250,160 VDC|VAC
Capacitance Value:0.047 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:10.5 x 4 x 9 mm