- 160684K100G-F
160684K100G-F
Cornell Dubilier/Mallory
Metallized Polyester Capacitor - 0.68uF ±10% - 100VDC - Radial - Non Inductive - –55°C to +125°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 160684K100GF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:160684K100G-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:100,63 VDC|VAC
Capacitance Value:0.68 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:18 x 6 x 12 mm