- 160474K250L-F
160474K250L-F
Cornell Dubilier/Mallory
Metallized Polyester Capacitor - 0.47uF ±10% - 250VDC - Radial - Non Inductive - –55°C to +125°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 160474K250LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:160474K250L-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
300 -
Dielectric:PET
Voltage:250,160 VDC|VAC
Capacitance Value:0.47 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:26.5 x 6 x 15 mm